ROK SZKOLNY 2016/2017

UWAGA! Aby przeglądać starsze wiadomości, należy przechodzić na dół podstrony "Rok szkolny 2016/2017".

Uczniowie klasy Ib w Bayer.FM

21 maja uczniowie klasy IB Weronika Żyniewicz i Maciej Przyborowski wzięli udział w niedzielnej audycji pt. " Bajki z Aniołem" prowadzonej przez panią Grażynę Serafin.

Uczniowie recytowali na antenie wiersze Jana Brzechwy. Weronika zaprezentowała wiersz pt. "Ślimak", natomiast Maciej utwór pt. "Zapałka".

Dziękujemy za odważny i piękny występ.

PISANKI, PISANKI, JAJKA MALOWANE, NIE MA WIELKANOCY BEZ BARWNYCH PISANEK - WIZYTA IB W PRZEDSZKOLU "ZIELONY ZAKĄTEK"

7 kwietnia klasa I B wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Burnejko odwiedziła Przedszkole "Zielony Zakątek". Klasa pierwsza została zaproszona przez p. Martę na zajęcie integracyjne z grupą 6- latków. Uczniowie i dzieci z przedszkola wspólnie wykonywały wielkanocną pisankę. Absolwenci przedszkola mile wspominali chwile spędzone w tej placówce.

Czas spędzony w przedszkolu był nie codziennym radosnym wydarzeniem, które wszystkich wprowadziło w klimat Świąt Wielkanocnych.

Uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

21 marca 2017 r. w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017. Podczas uroczystości wręczane były zaświadczenia laureatom ze wszystkich powiatów województwa podlaskiego.

Nasi tegoroczni laureaci: Korneliusz Lenczewski (przyroda), Karol Rytwiński (przyroda) i Luiza Zawistowska (język angielski).

Opiekunowie: Anna Łazarska (przyroda) i Grażyna Mikulska (język angielski).

Zdolny suwalczanin - dodatkowe zajęcia z przyrody

W ramach programu "Zdolny suwalczanin" uczniowie naszej szkoły brali udział w dodatkowych zajęciach w Parku Naukowo - Technologicznym w Suwałkach.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W piątek 21 października 2016 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności pani Wicedyrektor szkoły, zaproszonych gości, starszych kolegów i koleżanek, wychowawców, rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Ślubowanie na Sztandar Szkoły, złożyły dzieci z dwóch klas - Ia i Ib. Wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani „czarodziejskim” ołówkiem przez Panią Wicedyrektor Iwonę Smykowską. Każdy otrzymał legitymację szkolną oraz pamiątkowy dyplom.

Jesteśmy przekonani, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Żywa lekcja historii

20 października 2016 r. w naszej szkole tradycyjnie jak co roku odbyła się Żywa lekcja historii. Organizatorem była pani Ewa Brzezińska - nauczycielka historii.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na początku pani dyrektor Jolanta Nowakowska serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, uczniów oraz przybyłych gości. Wyróżniającym się nauczycielom wręczyła nagrody. Poinformowała, iż jedna z nauczycielek pani Joanna Albanowicz, otrzyma na uroczystościach w Suwalskim Ośrodku Kultury nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk.
Dalszą część uroczystości uświetnili słowem i piosenką młodzi artyści z klasy IIId oraz VIa. W kierunku nauczycieli skierowanych zostało wiele ciepłych słów. W ten sposób uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za trud nauczycielski, poświęcenie oraz troskę o dobro wychowanków. Nad całością inscenizacji czuwały panie: Iwona Hołubowicz oraz Danuta Makowska.
Oprawę muzyczną przygotowała pani Elżbieta Łabacz wraz z uczniami ze swego zespołu wokalnego.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w Suwałkach

W dniu 27.09.2016 r. poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klasy VI b wzięli udział w obchodach Dnia Polskiego Państwa Podziemnego w Suwałkach. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej na skwerze przy ul. Sejneńskiej.

Sukces naszej absolwentki

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Laureatką nagrody za najlepszy profesjonalny debiut aktorski na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni została absolwentka naszej szkoły MICHALINA ŁABACZ. Aktorka zadebiutowała w filmie „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Do naszej „czwórki” uczęszczała w latach 1999-2005. Obecnie jest studentką Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Żegnajcie letnie przygody, witaj nam szkoło!

1 września tradycyjnie jak co roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Uczniowie klas IV - VI przywitali nowy rok szkolny o godz. 10:00, zaś 0 - III o godz. 11:00.