Przez cały październik obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, bo biblioteka szkolna to miejsce, które za najważniejsze w szkole uznają ludzie na całym świecie. W dniach 2 – 6 października odbywa się w naszej szkole Tydzień Głośnego Czytania. Przebiega on w następujący sposób: AKCJA CZYTANIA NA GŁOS CZYTAMY W SZKOLE – WSPÓLNE CZYTANIE KSIĄŻEK NA LEKCJACH Klasy 7 – 8:  By przypomnieć uczniom, że patronem roku 2023 jest Wisława Szymborska nauczycielki języka polskiego czytają w każdej klasie wiersze noblistki. Klasy 4 – 6: Na każdej lekcji od poniedziałku aż do skończenia książki nauczyciele, czytają książkę, której pilnuje przewodniczący klasy. W klasach 4 to: A. Lindgren Emil ze Smalandii, w klasach 5: G. Kasdepke, B. Kosmowska Wielki wybuch, zaś w klasach 6: A. Bahdaj Kapelusz za 100 tysięcy Klasy 2 – 3: W dowolnym dniu wychowawczyni czyta uczniom dowolnie wybraną książeczkę – tekst dobrany do zainteresowań i poziomu klasy. AKCJA CZYTANIA NA GŁOS NASTOLATKI CZYTAJĄ MALUCHOM Klasy 1:  W dniach 2 – 6 października uczniowie z klas 7 b i 7 c czytają uczniom w całości książeczkę S. Michałkowa Nie płacz koziołku. Pamiętaj: Czytanie literatury i poezji wzbogaca nas o nowe doświadczenia, które przeżywamy, śledząc losy bohaterów i tym samym rozwija naszą empatię i zdolność do oceny sytuacji, a na dodatek zwiększa poziom IQ.