16 kwietnia 2024 roku wybrani uczniowie i uczennice z klas 7A, 7B, 7C i 7D wraz z opiekunami: panią Anetą Popławską i panią Martą Daniłowicz brali udział w ciekawych i nietypowych zajęciach z historii zorganizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach wspólnie z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku „Gry planszowe w edukacji historycznej”. Gry te pozwalają na interaktywne odkrywanie wydarzeń, postaci i epok. Taka forma pokazuje, że historia może stać się żywa i dostępna dla młodego pokolenia, a edukacja historyczna jest wtedy fascynująca i pełna emocji. Uczniowie zostali również zaproszeni do udziału w turnieju gier planszowych organizowanych przez Oddziały IPN w całym kraju w przyszłym roku szkolnym. Tegoroczny finał ogólnopolski odbędzie się w Poznaniu i to wydarzenie będzie trwało kilka dni.

Czcionka
Kontrast