24 marca 2023 r. w III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych „Prime Mary”. Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.

Turniej składał się z testu leksykalno-gramatycznego pisanego indywidualnie oraz zadań grupowych, takich jak zabawa językowa z kodami QR czy kulturowy Kahoot. Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach językowych z native speakerem, a ich nauczyciele w warsztatach metodycznych.

Nasza reprezentacja w składzie:

Patryk Eliaszuk – tegoroczny laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, uczeń kl. 7B,
Gabriela Koch – uczennica kl. 8A,
Szymon Sustowski – uczeń kl. 8A

wywalczyła II miejsce w kategorii drużynowej turnieju!

Gratulujemy!!