9 maja 2023 r. kl. 5D wraz z wychowawczynią Grażyną Mikulską odwiedziła Bibliotekę Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Udała się tam na zajęcia, na specjalne zaproszenie instytucji.
Była wizyta w sali Virtual Reality, gdzie przybyłych pochłonął świat wirtualny, wykład na temat historii książki i jej niebagatelnej wartości w życiu człowieka, zwiedzanie Uczelni oraz udział w zajęciach dra Henryka Usowicza, który uczył piątoklasistów, jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięcia lub krwotoku. Zaś w laboratorium biologii i botaniki klasa mogła obejrzeć przez oko mikroskopu, jak wygląda krew, mięsień ludzki, oko owada czy też otwór gębowy osy. A na koniec, jako przysłowiowa wisienka na torcie, były upominki i dyplomy.
Dziękujemy Bibliotece PUZ za dzień pełen wrażeń!

Czcionka
Kontrast