O jednym z największych garnizonów Wojska Polskiego do jakich należały międzywojenne Suwałki opowiadał 30 listopada 2023 r. uczniom klas 5b i 5d ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Kazimierza Hamerszmita historyk i kustosz dyplomowany dr Krzysztof Skłodowski, autor wielu książek o historii Suwałk.
Pan Skłodowski został zaproszony do szkoły na to nietypowe spotkanie autorskie z młodzieżą w ramach realizacji przez SP4 Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Uczestnicząc w tym programie szkoła pozyskała do biblioteki aż 475 nowości wydawniczych, by jeszcze bardziej niż dotąd rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.
Piątoklasiści dowiedzieli się, z jakich jednostek składał się suwalski garnizon. Poznali także jego historię od dnia założenia, aż po czasy współczesne. Największe zainteresowanie wzbudził w uczniach okres międzywojenny. Wizyta twórcy książki pt. „Garnizon Suwałki w latach 1921–1939” oraz wielu innych publikacji o suwalskich żołnierzach zakończyła się rozdawaniem autografów.
Czcionka
Kontrast