Szanowni Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele,
w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego do dalszego etapu zostały zakwalifikowane następujące projekty:
Chemia nie jest trudna – projekt ma na celu podniesienie jakości kształcenia na lekcjach chemii oraz zachęcanie i motywowanie uczniów do działania w sprzyjających do pracy warunkach.
W trakcie trwania projektu zostanie doposażona klasopracownia tak, aby sprzyjała przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych w sposób bezpieczny dla uczniów. Ci zaś poprzez doświadczanie będą chętnie poszerzać swoją wiedzę.
Dodatkową motywacją dla uczniów będą warsztaty chemiczno- magiczne przeprowadzone przez pracowników instytutu Mądra Sowa z Inowrocławia. Całkowity koszt projektu: 10629 zł.

Mam tę moc! Rozwijanie samorządności uczniów poprzez działania mające na celu zorganizowanie aktywnego czasu w trakcie przerw, bez używania telefonów komórkowych – Uczniowie klas ósmych, będący członkami Samorządu Uczniowskiego, prowadzą klub zwany Bazą SU, z którego korzystają uczniowie klas 4-8. Baza prowadzona jest i zarządzana przez samych uczniów, którzy są odpowiedzialni za sprzęty w niej znajdujące się, za wygląd, czystość i prowadzenie ewidencji wypożyczania gier planszowych, kart i sprzętu sportowego.
Uczniowie w czasie przerw mają możliwość skorzystania z licznych gier planszowych i karcianych, zakupionych między innymi z funduszy SzBO, odpoczęcia od zgiełku na pufach, pobujania się na huśtawkach, pogrania w piłkarzyki, tenisa stołowego, poskakania na skakance czy gumie do skakania. W okresie wiosennym uczniowie mają możliwość wypożyczenia piłek do gry w nogę i koszykówkę.
Dodatkowo, oprócz odpoczynku w samej Bazie SU, uczniowie mogą bezpłatnie wypożyczyć grę planszową do domu i pograć w nią w gronie rodzinnym. Co więcej, w Bazie można wypić ciepła herbatę, przygotowaną przez członków SU. W Bazie odbywają się również okresowe akcje typu kafejka, w czasie której można zakupić wypieki wykonane przez samych uczniów. Odbywają się tam również turnieje gier planszowych. Całkowity koszt realizacji projektu :10 000 zł.
Głosowanie na wybrany projekt odbędzie się na początku stycznia 2024 roku. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym głosowaniu wszystkich uczniów klas 4-8.

Czcionka
Kontrast